نحوه پرداخت استعلام و بقایای ثبتی دفاتر مطابق رویه سابق

ارسال شده توسط در تاریخ 18 شهریور 1395 | موضوع: اطلاعیه ها

pardakht

شماره : 95/11075
تاریخ : 95/5/27

مدیرکل محترم اداره ثبت اسناد و املاک استان
با سلام :
احتراماً ، با عنایت به لازم الاجرا بودن ماده 19 آئین نامه اجرای قانون جامع حدنگار(کاداستر) کشور در وصول و هزینه درآمدهای مرتبط با این قانون، مقرر است از تاریخ 95/6/1 تا اطلاع ثانوی و انجام تغییرات در سیستم پرداخت الکترونیک وجوه ، در دفاتر اسناد رسمی ، حق الثبت اسناد مرتبط با املاک ( به شرح فهرست پیوست) ، صرفاً از طریق گزینه فعال شده بر روی سیستم POS منصوب در دفاتر اسناد رسمی وصول گردد.
سردفتر مکلف است ابتدا حق الثبت هر یک از اسناد مذکور را پس از محاسبه هزینه توسط سامانه ثبت الکترونیک اسناد ، با انتخاب گزینه ” پرداخت کاداستر” بر روی دستگاه pos با استفاده از کارت بانکی مستقلاً پرداخت و سپس در نرم افزار پرداخت ، مبلغ حق الثبت را صفر وارد نموده و سایر هزینه های سند را درج و با استفاده مجدد از کارت باتکی پرداخت نماید. در مورد وصول حق الثبت املاک (بقایای ثبت) و هزینه پاسخ استعلام ، دفاتر اسناد رسمی در استفاده از سیستم پرداخت الکترونیک وجوه، کماکان مطابق رویه جاری اقدام نمایند.
پرداخت هزینه های موضوع این بخشنامه به هر طریق دیگر ممنوع و موجب مسئولیت سردفتر است.مدیران کل ثبت استانها مسئول نظارت بر حسن اجرای این بخشنامه می باشند.
محمد مهدی انجم شعاع
معاون امور اسناد

درباره نویسنده :
یاشار امیرعابدین
سمت : کارمند

ارسال دیدگاه