دفاتر اسنادرسمی فعلا تکلیفی در ارسال اسناد وکالتی(بلاعزل) به سازمان امور مالیاتی ندارند

ارسال شده توسط در تاریخ ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ | موضوع: اطلاعیه ها

تكليف ارسال اسناد وكالتي(بلاعزل) از دفاتر اسنادرسمي ساقط شد و فعلا اين دفاتر تكليفي در ارسال اين اسناد به سازمان امور مالياتي ندارند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني كانون سردفتران و دفترياران، هفته گذشته از همكاران خواسته شده بود كه تا روز یکشنبه ۵/۲/۹۵ از ارسال وکالت نامه‌ها به سازمان امورمالیاتی خودداری كنند.

Maliat

با توجه به توافقات اولیه به دست آمده در جلسات متعدد با سازمان ثبت و سازمان امور مالياتي،‌ مقرر شده بود کانون سردفتران به نیابت از کلیه دفاتر اسناد رسمی سراسر کشور، نسبت به تهیه لوح فشرده از تصوير اسناد وکالت (تبصره ۳ ماده ۱۸۷ قانون ماليات‌هاي مستقيم) اقدام و آن را در اختیار سازمان امور مالیاتی کشور قراردهد.

در اين راستا به دنبال  تشكيل جلسات هماهنگي مشترك و تبادل نظر درخصوص تكليف مقرر در تبصره ۳ ماده ۱۸۷ قانون ماليات‌هاي مستقيم،‌ لوح فشرده از كليه اسناد وكالتي(بلاعزل) تنظيمي در فروردين ماه ۱۳۹۵ به تفكيك دفاتر اسناد رسمي هر استان از سوي اين كانون تهيه و در اختيار سازمان امور مالياتي قرار گرفت و تكليف دفاتر در اين رابطه منتفي شده است.

پس از انعقاد تفاهم نامه با سازمان امورمالياتي و سازمان ثبت اسناد و املاك كشور و كانون سردفتران و دفترياران، مراتب به اطلاع همكاران خواهد رسيد.

منبع: http://www.notary.ir/content-news/183444

درباره نویسنده :
یاشار امیرعابدین
سمت : کارمند

ارسال دیدگاه