عدم نیاز خودروهای فرسوده به بیمه نامه شخص ثالث

ارسال شده توسط در تاریخ ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ | موضوع: اطلاعیه ها

درخصوص سوال دفتر اسناد رسمی شماره ۱۱۱ تهران به موجب  نامه مورخ ۱۴/۱۰/۸۷ بدین شرح «آیا در هنگام نقل و انتقال خودروهای فرسوده و اسقاطی و مسروقه که الزاما باید به شرکت منتقل گردند آیا ارائه بیمه نامه شخص ثالث و درج شماره آن در سند انتقال الزامی است یا خیر ؟ »

بحث و بررسی لازم بعمل آمد و بدین شرح اظهار نظر گردید :

«  علیرغم اینکه خودروهای مزبور واجد وصف وسیله نقلیه موتوری زمینی مندرج در بند ۱۰۸ماده یک آئین نامه راهنمایی و رانندگی مصوب  ۱۸/۳/۸۴ هستند و لیکن به دلیل آنکه عملا قابلیت حمل و نقل را از دست داده و از حیّز انتفاع خارج شده اند و الزاماً باید به شرکت های بیمه گر یا ستاد اجرائی تبصره ۱۳ برای اسقاط خودروهای فرسوده منتقل شوند بنابراین مشمول تبصره ۳ ماده ۱۹ قانون اصلاح قانون بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل اشخاص ثالث مصوب ۳۱/۲/۸۷ نمی‌باشد.»

 

منبع: http://www.notary.ir/content-page/34551

درباره نویسنده :
یاشار امیرعابدین
سمت : کارمند

ارسال دیدگاه